Haberler

Türk Öğrencilerden Yerli Otomobil: Diriliş 1251

KTO Karatay Üniversitesi öğrencileri, tasarımı tamamen kendilerine ait, uzunluğu 4 metre olan ve 6 kilowattlık batarya ile saatte 110 km hıza ulaşabilen bir otomobil ürettiler.

Üniversite bünyesindeki Ar-Ge Topluluğu tarafından tasarlanan ve Diriliş 1251 adı verilen otomobilin motoru, batarya sistemi, yerleşik şarj birimi, telemetresi, araç kontrol sistemi ve mekanik aksamı tamamen yerli.

         Konya Ticaret Odası ve KTO Karatay Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Öztürk konuyla ilgili yaptığı    açıklamada, “Yerli otomobil konusunda ciddi bir biçimde çalışan Konya’ya üniversitemiz de gerçekleştirdiği projelerle  destek vermeye devam ediyor. Ayrıca bu tarihî sorumluluğa Konya, ev sahipliği yapmaya hazır. Kendi yerli otomobilimizi  üretmemizin Türkiye için önemi üzerinde daha çok durmayı ve daha fazla çalışarak üniversite sanayi iş birliğiyle bu  sorumluluğun üstesinden gelmeyi hedefliyoruz. Öğrenci kardeşlerimizi çalışmalarından dolayı tebrik ediyor, Diriliş 1251  adlı aracımızı daha da geliştireceklerine dair inancımı tüm kalbimle taşıyorum” dedi.

 

Bu gönderiyi paylaşmak ister misiniz?

T. Umut Tokoğlu

Merhaba sayın okuyan, senin için güncel olan tüm bilgileri derleyip en iyilerini seninle paylaşmaya çalışıyorum. Aynı zamanda Bilgisayar Mühendisliği okuyup, Sakarya Endüstri Mühendisliği Kulübü'nde Bilişim Komisyon Liderliği yapıyorum.

İyi günler, sayın okuyan...

Öne çıkan haberler

Etkinlikler

2018-11-17

Deneyimli Endüstri Mühendisliği Günleri 1

Her sene düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz gelenekselleşmiş etkinliğimiz Deneyimli Endüstri Mühendisliği Günleri (DEM)'nin bu y ...


İlayda Tezgider
Etkinlikler

2018-11-18

Kariyer ve Gelecek

15 Ekim 2018 tarihinde gerçekleştirdiğimiz etkinliğimizde Makers Türkiye  Kurucusu Ongun TAN, Muse İstanbul CEO'su Serdar Ekrem Ş ...


İlayda Tezgider
Haberler

2017-09-29

Eski Bilim Adamından Hawking'e: 'Konuşacağına Para Ver'

Eski SETI bilim adamlarından Vakoch, üstü kapalı şekilde Stephen Hawking'in boşa konuştuğunu, illa da bir katkıda bulunmak istiyorsa elini cebine atmasının daha iyi bir seçenek olacağını söylüyor.

...
T. Umut Tokoğlu

Peki siz ne düşünüyorsunuz?

Yorumunuzu bırakın

Sponsorlarımız
 1
 2
 3