Haberler

Elon Musk, Tek Tweet'i ile Mercedes'e 10 Milyar Dolar Yatırım mı Yaptırıyor?

Elon Musk ile Mercedes Twitter'da eğlenceli bir şekilde atıştı. Atışma sonucunda kafalarda tek bir soru kaldı: Mercedes'in 10 milyar dolarlık yatırımının sebebi Elon Musk mı?


Daha önce Facebook’un CEO’su Zuckerberg’le yaptığı atışmalarla sosyal medyayı ne kadar aktif kullandığını gösteren Elon Musk, bu sefer yine boş durmadı ve Daimler/Mercedes’e laf attı.

Geçtiğimiz günlerde USAToday’de yayınlanan bir haberde Mercedes’in elektrikli araçlarda Tesla’nın önüne geçebilmesi için 1 milyar dolarlık bir yatırım yapmaya hazırlandığı açıklanmıştı. Bunu resmi Twitter hesabından da paylaşan USAToday, Musk’ın gündemine girdi.

USAToday’in haberine Twitter’dan cevap veren Musk, güzel bir diyaloğun da ortaya çıkmasını sağladı.

“Daimler/Mercedes gibi bir dev için bu para çok büyük değil. Keşke daha fazlasını yapsalar. Bir sıfır eksik”

Bu tweet’in ardından Mercedes’in de bünyesinde bulunduğu Daimler’den cevap gecikmedi. Musk’ın tweet’ine resmi Twitter hesabından cevap veren Daimler AG, “Kesinlikle haklısın Elon Musk. Kayıp sıfır burada: Elektrikli araçlar için yatırım 10 milyar dolar, batarya için 1 milyar dolar” diyerek yayınladığı bir makalenin linkini paylaştı. Musk’ın bunun üzerine cevabı, “Good”(İyi) oldu.

Bu açıklamaların ardından, dün yayınlanan bir blog yazısında “Hayır, Elon Musk Daimler’i 10 milyar dolar yatırım yapmaya bir gecede ikna etmedi” başlığını atan Dean Kawamura’yı gören Musk, kendi hesabında bu yazıyı paylaşarak “Yes i did :)”(Evet ettim) mesajını paylaşınca herkesi güldürdü.

Peki, sizce Elon Musk Mercedes gibi bir dev firmayı tek sözüyle 10 milyar yatırım yapmaya ikna etmiş olabilir mi? Belki tek kelimeyle olmasa da piyasadaki icraatlarıyla bunu başardığı çok açık.

Kaynak: https://goo.gl/5Xw7cC

Bu gönderiyi paylaşmak ister misiniz?

Erbil Nas

Aslında nasıl başlayacağımı bilmiyorum. Kısaca söylemem gerekirse, Sakarya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim. Endsütri Mühendisliği Kulübü Bilişim & Medya Komisyonu lideriyim. Sizlere daha iyi içerikler sunmak için uğraşıyorum. İyi okumalar :)

Öne çıkan haberler

Etkinlikler

2018-11-17

Deneyimli Endüstri Mühendisliği Günleri 1

Her sene düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz gelenekselleşmiş etkinliğimiz Deneyimli Endüstri Mühendisliği Günleri (DEM)'nin bu y ...


İlayda Tezgider
Etkinlikler

2018-11-18

Kariyer ve Gelecek

15 Ekim 2018 tarihinde gerçekleştirdiğimiz etkinliğimizde Makers Türkiye  Kurucusu Ongun TAN, Muse İstanbul CEO'su Serdar Ekrem Ş ...


İlayda Tezgider
Haberler

2017-09-29

Eski Bilim Adamından Hawking'e: 'Konuşacağına Para Ver'

Eski SETI bilim adamlarından Vakoch, üstü kapalı şekilde Stephen Hawking'in boşa konuştuğunu, illa da bir katkıda bulunmak istiyorsa elini cebine atmasının daha iyi bir seçenek olacağını söylüyor.

...
T. Umut Tokoğlu

Peki siz ne düşünüyorsunuz?

Yorumunuzu bırakın

Sponsorlarımız
 2
 3