Haberler

Türkiye'den ABD'ye Misilleme: ABD Vatandaşlarının Vize Başvuruları Askıya Aldı!

ABD'nin Türkiye'den yapılacak olan vize başvurularını askıya almasının ardından diplomatik sıkıntılar büyümeye devam ediyor: Türkiye'den ABD'ye misilleme geldi.


ABD'nin vize başvurularını süresiz olarak askıya almasının ardınan Türkiye'den ilk hamle geldi. Türkiye, ABD vatandaşlarının vize başvurularını süresiz olarak askıya aldığını kamuoyuna duyurdu.
Amerika Birleşik Devletleri, almış olduğu karara göre Türkiye'den yapılacak vize başvurularını süresiz olarak durdurmuştu. Yaşanılan olaylara kayıtsız kalmayan Türkiye ise ABD'ye misilleme yaptı. Akşam saatlerinde yapılan açıklamaya göre Türkiye, ABD vatandaşlarının vize başvurlarını askıya aldı. Uygulama kapsamında sınır kapılarında bandrol vize, e-vize ve etiket vize faaliyetleri tamamen durduruldu.

Bu konu hakkında Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği'nden açıklama geldi. Açıklamada, '' Son zamanlarda yaşanan olaylar, Türk hükümetini, ABD hükümetinin Türk misyonlarının tesislerinin ve personelinin güvenliğine ilişkin taahhütlerini yeniden değerlendirmek zorunda bırakmıştır. Söz konusu değerlendirme sürecinde, ABD'deki büyükelçiliğimize ve başkonsolosluklarımıza gelen ziyaretçi sayısını en aza indirgemek amacıyla, şu andan itibaren geçerli olmak üzere, ABD'deki tüm misyonlarımızdaki ABD vatandaşlarına yönelik vize işlemleri askıya alınmıştır. Söz konusu uygulama etiket vizenin yanısıra e-vize ve sınırda bandrol vize uygulamalarını da kapsamaktadır.'' sözleri ifade edildi.

ABD'nin askıya aldığı vize türleri ise şöyle;

(A, G, NATO) Diplomatik ve Resmi Vizeler
(B) İş, Turizm, Tıbbi Tedavi
(C)  ABD'den Transit Geçiş
(D) Mürettebat Vizesi
(E1/E2/E3) Tüccar / Yatırımcı Vizesi
(F/M) Akademik Eğitim veya Dil Öğrencisi / Mesleki veya Akademik Olmayan Eğitim Vizeleri
(J) Değişim Programı
(H, L, O, P, Q, R) Geçici  İşçi /Çalışma veya Staj Vizesi
(I) Basın Mensubu ve Gazeteciler

Kaynak: https://goo.gl/Nv5pkV

Bu gönderiyi paylaşmak ister misiniz?

Erbil Nas

Aslında nasıl başlayacağımı bilmiyorum. Kısaca söylemem gerekirse, Sakarya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim. Endsütri Mühendisliği Kulübü Bilişim & Medya Komisyonu lideriyim. Sizlere daha iyi içerikler sunmak için uğraşıyorum. İyi okumalar :)

Öne çıkan haberler

Etkinlikler

2018-11-17

Deneyimli Endüstri Mühendisliği Günleri 1

Her sene düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz gelenekselleşmiş etkinliğimiz Deneyimli Endüstri Mühendisliği Günleri (DEM)'nin bu y ...


İlayda Tezgider
Etkinlikler

2018-11-18

Kariyer ve Gelecek

15 Ekim 2018 tarihinde gerçekleştirdiğimiz etkinliğimizde Makers Türkiye  Kurucusu Ongun TAN, Muse İstanbul CEO'su Serdar Ekrem Ş ...


İlayda Tezgider
Haberler

2017-09-29

Eski Bilim Adamından Hawking'e: 'Konuşacağına Para Ver'

Eski SETI bilim adamlarından Vakoch, üstü kapalı şekilde Stephen Hawking'in boşa konuştuğunu, illa da bir katkıda bulunmak istiyorsa elini cebine atmasının daha iyi bir seçenek olacağını söylüyor.

...
T. Umut Tokoğlu

Peki siz ne düşünüyorsunuz?

Yorumunuzu bırakın

Sponsorlarımız
 2
 3